Профил
- Додела награда: КБС Драма Авардс
- Раздобље: 31. децембра 2016. године
- Локација: Јужна Кореја
- Веб сајт: [једна]
- Домаћини: Јун Хиун-Моо, Ким Ји-Вон , Парк Бо-Гум
Напомене
- Церемонија доделе награда прави разлику за 'дневне драме' (серија од понедељка до петка), 'средње дужине' и 'мини серије' (обично испод 20 епизода).
Номиновани и победници
Главна награда
- Добитник награде: Сонг Јоонг-Ки &Сонг Хие-Кио(' Потомци Сунца )
Најбољи глумац
- Добитник награде: Парк Бо-Гум (' Љубав на месечини ) /Парк Схин-Ианг(' Мој адвокат, г. Јое )
- Номиновани:
- Парк Бо-Гум (' Љубав на месечини )
- Парк Схин-Ианг(' Мој адвокат, г. Јое )
- Сонг Ил-Коок (' Јанг Јангсил: Највећи научник Чосона )
- Сонг Јоонг-Ки (' Потомци Сунца )
- Ахн Јае-Воок (' Пет довољно )
- Ли Донг-Гун (' Кројачка радња господа Волђесу )
- Лее Санг-Иоон (' На путу до аеродрома )
- Цха Ин-Пио(' Кројачка радња господа Волђесу )
најбоља глумица
- Добитник награде: Ким Ха Неул(' На путу до аеродрома )
- Номиновани:
- Ким Иоу-Јунг (' Љубав на месечини )
- Ким Ха Неул(' На путу до аеродрома )
- Бае Сузи (' Унцонтроллабли Фонд )
- Дакле, Иу-Јин(' Пет довољно )
- Сонг Хие-Кио(' Потомци Сунца )
- Ли Ју-Ри (' Обећање )
- Јо Иоон-Хее (' Кројачка радња господа Волђесу )
Одличан глумац (дугометражна драма)
- Добитник награде: Ахн Јае-Воок (' Пет довољно ) / Ли Донг-Гун (' Кројачка радња господа Волђесу )
- Номиновани:
- Схим Хиунг-Так (' Пет довољно )
- Ахн Јае-Воок (' Пет довољно )
- Ли Донг-Гун (' Кројачка радња господа Волђесу )
- Цха Ин-Пио(' Кројачка радња господа Волђесу )
Одлична глумица (дугометражна драма)
- Добитник награде: Дакле, Иу-Јин(' Пет довољно ) / Јо Иоон-Хее (' Кројачка радња господа Волђесу )
- Номиновани:
- Дакле, Иу-Јин(' Пет довољно )
- Ох Хиун-Киунг (' Кројачка радња господа Волђесу )
- Лим Соо-Хианг (' Пет довољно )
- Јо Иоон-Хее (' Кројачка радња господа Волђесу )
Одличан глумац (драма средње дужине)
- Добитник награде: Сонг Ил-Коок (' Јанг Јангсил: Највећи научник Чосона )
- Номиновани:
- Ким Воо-Бин (' Унцонтроллабли Фонд )
- Парк Бо-Гум (' Љубав на месечини )
- Парк Схин-Ианг(' Мој адвокат, г. Јое )
- Сонг Ил-Коок (' Јанг Јангсил: Највећи научник Чосона )
- Цхо Јае-Хиун(' Господар освете )
Одлична глумица (драма средње дужине)
- Добитник награде: Ким Иоу-Јунг (' Љубав на месечини )
- Номиновани:
- Канг Со-Ра (' Мој адвокат, г. Јое )
- Ким Иоу-Јунг (' Љубав на месечини )
- Бае Сузи (' Унцонтроллабли Фонд )
- Јунг Иоо Ми(' Господар освете )
- Цхае Соо-Бин (' Љубав на месечини )
Одличан глумац (мини серија)
- Добитник награде: Лее Санг-Иоон (' На путу до аеродрома )
- Номиновани:
- Ким Јанг-Кванг (' Слатки странац и ја )
- Сонг Јоонг-Ки (' Потомци Сунца )
- Ох Ји-Хо (' Ох мој Геум-Би )
- Лее Санг-Иоон (' На путу до аеродрома )
- Јанг Хиук (' Блиставог ума )
- Јин Гоо (' Потомци Сунца )
Одлична глумица (мини серија)
- Добитник награде: Ким Ји-Вон (' Потомци Сунца )
- Номиновани:
- Ким Ји-Вон (' Потомци Сунца )
- Ким Ха Неул(' На путу до аеродрома )
- Парк Јин-Хее(' Ох мој Геум-Би )
- Сонг Хие-Кио(' Потомци Сунца )
- Соо-Ае (' Слатки странац и ја )
- Јо Бо-Ах(' Слатки странац и ја )
Одличан глумац (дневна драма)
- Добитник награде: Ох Мин-Сук(' Тајне жена )
- Номиновани:
- Ким Иу-Сеок(' Свеет Хоме, Свеет Хонеи )
- Ким Јин-Воо (' Необична породица )
- Сонг Јонг-Хо(' Обећање )
- Ох Мин-Сук(' Тајне жена )
- Ли Мин-Ву('То сунце на небу)
- Јунг Хее-Тае(' Цвеће у мом срцу )
Одлична глумица (дневна драма)
- Добитник награде: Дакле, Е-Хиун(' Тајне жена ) / Ли Ју-Ри (' Обећање )
- Номиновани:
- Парк Ха-На (' Обећање )
- Дакле, Е-Хиун(' Тајне жена )
- Сонг Ји-Еун(' Свеет Хоме, Свеет Хонеи )
- Иоон Ах-Јунг('То сунце на небу)
- Ли Ши-А (' Необична породица )
- Ли Ју-Ри (' Обећање )
Најбољи нови глумац
- Добитник награде: Сунг Хоон (' Пет довољно ) /Јин Иоунг(' Љубав на месечини )
- Номиновани:
- Квак Донг-Иеон (' Љубав на месечини )
- Ким Мин-Сук (' Потомци Сунца )
- Сунг Хоон (' Пет довољно )
- Онев (' Потомци Сунца )
- Ји Соо (' Паге Турнер )
- Јин Иоунг(' Љубав на месечини )
- Хиун Воо (' Кројачка радња господа Волђесу )
Најбоља нова глумица
- Добитник награде: Ким Ји-Вон (' Потомци Сунца ) /Лее Се Иоунг(' Кројачка радња господа Волђесу )
- Номиновани:
- Гонг Сеунг Јеон(' Господар освете )
- Ким Иоу-Јунг (' Љубав на месечини )
- Ким Ји-Вон (' Потомци Сунца )
- Парк Со-Дам (' Блиставог ума )
- Схин Хие-Сун(' Пет довољно )
- Лее Се Иоунг(' Кројачка радња господа Волђесу )
Најбољи споредни глумац
- Добитник награде: Лее Јоон-Хиук (' Љубав на месечини )
- Номиновани:
- Ким Кап-Соо(' Мој адвокат, г. Јое )
- Лее Јоон-Хиук (' Љубав на месечини )
- Јо Јае-Иун(' Потомци Сунца )
- У Гјо-Џину(' Бецки'с Бацк )
- Цхои Дае-Цхул(' Љубав на месечини / ' Бецки'с Бацк / ' Свеет Хоме, Свеет Хонеи )
- Цхои Вон-Иоунг (' Кројачка радња господа Волђесу )
најбоља споредна глумица
- Добитник награде: Ра Ми-Ран (' Кројачка радња господа Волђесу )
- Номиновани:
- Ра Ми-Ран (' Кројачка радња господа Волђесу )
- Сео Јунг-Иеон (' Потомци Сунца )
- Схин Хие-Сун(' Пет довољно )
- Ох Иоон-Ах (' Ох мој Геум-Би )
- Јунг Хие Сунг (' Љубав на месечини )
- Хванг Сук-Јунг(' Мој адвокат, г. Јое )
Специјални глумац кратке драме
- Добитник награде: Ким Сунг-Ох(' Бецки'с Бацк ) / Ли Донг-Хви ('Ред Теацхер)
- Номиновани:
- Ким Сунг-Ох(' Бецки'с Бацк )
- Сео Ји-Хоон('Легендарни шатл)
- Ли Донг-Хви ('Ред Теацхер)
- Лее Санг-Иеоб (' Драма Специал: Хоме Свеет Хоме )
- Лее Ји-Хоон ('Легендарни шатл)
- Ји Соо (' Паге Турнер )
- Хан Јоо Ван(' Драма специјал: Двадесет долара за Пјонгјанг )
Глумица специјалне кратке драме
- Добитник награде: Ганг Ие-Вон (' Бецки'с Бацк ) / Цхо Иео-Јеонг ('Бабиситтер)
- Номиновани:
- Ганг Ие-Вон (' Бецки'с Бацк )
- Ким Со-Хјун (' Паге Турнер )
- Сон Иео Еун('Доме слатки доме)
- Јеон Хие-Бин ('Ноодле Схоп Вома)
- Иоунг Сун-Мин ('Ред Теацхер)
- Цхо Иео-Јеонг ('Бабиситтер)
Најбољи дечији глумац
- Добитник награде: Јунг Иоон-Сук(' Љубав на месечини / ' Пет довољно / ' Јанг Јангсил: Највећи научник Чосона )
- Номиновани:
- Ко Воо-Рим(' Господар освете )
- Баек Сеунг-Хван(' Блиставог ума )
- Јунг Иоон-Сук(' Љубав на месечини / ' Пет довољно / ' Јанг Јангсил: Највећи научник Чосона )
- Јо Хиун-До(' Пет довољно )
- Цхои Мин-Иоунг(' Обећање )
Најбоља дечија глумица
- Добитник награде: Хео Јунг-Еун(' Ох мој Геум-Би / ' Љубав на месечини / ' Мој адвокат, г. Јое )
- Номиновани:
- Ким Бо-Мин(' Обећање )
- Ким Хван-Хее (' На путу до аеродрома )
- Парк Сео-Иеон' На путу до аеродрома / ' Обећање )
- Јин Ји-Хее (' Бецки'с Бацк )
- Хео Јунг-Еун(' Ох мој Геум-Би / ' Љубав на месечини / ' Мој адвокат, г. Јое )
Нетизен Авард
- Добитник награде: Парк Бо-Гум (' Љубав на месечини )
Најбољи сценарио
- Добитник награде: Ким Еун Соок&Ким Вон-Сук(' Потомци Сунца )
Награда за најбољи пар у Азији
- Добитник награде: Сонг Јоонг-Ки &Сонг Хие-Кио(' Потомци Сунца )
Награда за најбољи пар
- Добитници награда:
- Лее Санг-Иоон &Ким Ха Неул(' На путу до аеродрома ')
- Ох Ји-Хо &Хео Јунг-Еун(' Ох мој Геум-Би ')
- Сонг Јоонг-Ки &Сонг Хие-Кио(' Потомци Сунца ')
- Цха Ин-Пио& Ра Ми-Ран (' Кројачка радња господа Волђесу ')
- Хиун Воо &Лее Се Иоунг(' Кројачка радња господа Волђесу ')
- Парк Бо-Гум & Ким Иоу-Јунг (' Љубав на месечини ')
- Јин Гоо & Ким Ји-Вон (' Потомци Сунца ')